V posledních deseti letech byl výraz „fotovoltaika“ skoro sprostým slovem. Po solárním boomu v roce 2010 se fotovoltaické zdroje prakticky nestavěly a většina domácností i firem neinvestovala ani do úspor. Prostě se nevyplatily. Letošní extrémní ceny energií ale všechno změnily. Na zelenou vlnu naskakují malí i velcí hráči a snaží se poslední roky co nejrychleji dohnat.

Jedním z největších je i česká realitní jednička – skupina CPI Property Group. Ta patří třetímu nejbohatšímu Čechovi Radovanu Vítkovi a nově rozjíždí vlastní energetickou skupinu CPI Energo. Už během dvou tří let chce být Vítkova skupina díky výstavbě vlastních zelených elektráren nejen plně energeticky soběstačná, plánuje také zateplit všechny svoje bytové domy i kancelářské budovy. Celé ji to vyjde na miliardy korun.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.