Život nemá na Zemi na růžích ustláno. Opakující se masová vymírání druhů zaznamenaná v horninových vrstvách přesvědčivě dokládají, že stačí vlastně málo – jedna větší přírodní katastrofa, a desítky milionů let vývoje života mohou vzít za své.

Ostatně kdyby to potomci dinosaurů uměli, mohli by vyprávět. Nadvláda dinosaurů nad planetou skončila náhle přibližně před 66 miliony let, kdy se Země srazila se zhruba 10 kilometrů velkou planetkou a následky srážky smetly tehdejší pány tvorstva z povrchu planety. Jejich zánikem se otevřela cesta k dominanci nové třídě živočichů – savců, a ve výsledku i nám, lidem. A je to právě náš druh, který nyní stojí na prahu velké změny. Chystáme se totiž „otestovat“ technologii, která by život na Zemi v konečném důsledku mohla ochránit od tragického osudu dinosaurů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.