Světový obchod v roce 2022 a 2023 poroste rychleji než v předchozím desetiletí, a to i navzdory globálnímu ekonomickému zpomalení kvůli covidu a válce na Ukrajině. Uvádí to nový průzkum, který vypracovaly logistický gigant DHL a Stern School of Business, která je součástí New York University.

Problémy s přeshraniční nákladní dopravou – především kvůli lockdownům v Číně – měly dopad na výrobu mezinárodních společností v tamních továrnách. „Nenaplnily se však spekulace, že podniky přesunou výrobu blíže k pobřeží nebo ji přenesou zpět do domácích lokalit,“ říká v rozhovoru pro HN John Pearson, generální ředitel společnosti DHL Express. V jejím čele stojí už přes tři roky. Firma poskytuje mezinárodní expresní přepravu a je součástí Deutsche Post DHL Group. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.