Největší dodavatel plynu v metropoli Pražská plynárenská neuspěl u soudu se žalobou proti finančnímu úřadu o vrácení čtvrt miliardy korun. Stamiliony mu doměřil na DPH za odebraný plyn v roce 2015. Správci daně totiž dospěli k tomu, že firma vlastněná hlavním městem se zřejmě nechtěně zapojila do obřího daňového podvodu. A při troše obezřetnosti mohla zjistit, že něco není v pořádku.

Pražská plynárenská v roce 2015 nakoupila plyn od společnosti B&A Capital Trading. Nezarazilo ji, že jde o malou českou s. r. o., která vznikla dva měsíce předtím. Firma navíc ani neměla oprávnění obchodovat s plynem na německé burze, odkud dodávka přišla. Plyn tak ve skutečnosti dodala britská firma s podobně znějícím názvem B&A Capital Investment. Obě firmy přitom až na podobnost názvu neměly formálně nic společného. Smlouvu podepsal tehdejší ředitel Pražské plynárenské Pavel Janeček

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.