Za šest let nebude na Kavčích horách svítit ani jedno světlo, bude vypnuté topení a nebude tam skoro nikdo. Těmito slovy a jen napůl v nadsázce popisoval generální ředitel České televize poslancům hrozící finanční situaci. Politiky na odborném semináři o financování veřejnoprávních médií přesvědčoval, aby rozhodovali rychleji. Rok po sněmovních volbách jde do prvního čtení teprve malá novela mediálních zákonů, která sice mění volbu Rady České televize a Rady Českého rozhlasu, ale nezabývá se poplatky.

Náměstek ministra kultury Ondřej Chrást na stejném semináři prohlásil, že „jasné obrysy“ budoucího financování by měly vzniknout „do roka a do dne“. Takže nejpozději na podzim 2023, ale v té době už Česká televize bude muset znovu redukovat svou činnost. Inflace se neptá a na politiky nečeká.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.