Polská vláda v nejbližších týdnech a podle některých zdrojů možná i dnech rozhodne o tom, kdo postaví první polskou jadernou elektrárnu. Tři zájemci jsou stejní jako ti, kteří se ucházejí o stavbu nového bloku českých Dukovan: americký Westinghouse, francouzský EDF a jihokorejský KHNP. Jasnými favority jsou Američané, ale podle některých názorů bude polská vláda chtít kvůli politickému tlaku z Paříže uspokojit i francouzského dodavatele.
„Jsme krátce před rozhodnutím vlády,“ potvrdil v rozhovoru s HN Mateusz Berger, státní tajemník v úřadu polského premiéra, který je také vládním zmocněncem pro strategickou energetickou infrastrukturu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









