Polská vláda v nejbližších týdnech a podle některých zdrojů možná i dnech rozhodne o tom, kdo postaví první polskou jadernou elektrárnu. Tři zájemci jsou stejní jako ti, kteří se ucházejí o stavbu nového bloku českých Dukovan: americký Westinghouse, francouzský EDF a jihokorejský KHNP. Jasnými favority jsou Američané, ale podle některých názorů bude polská vláda chtít kvůli politickému tlaku z Paříže uspokojit i francouzského dodavatele.

„Jsme krátce před rozhodnutím vlády,“ potvrdil v rozhovoru s HN Mateusz Berger, státní tajemník v úřadu polského premiéra, který je také vládním zmocněncem pro strategickou energetickou infrastrukturu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se