Propojení českého a polského programu stavby jaderných elektráren by přineslo úspory. Češi ale díky tomu, že jsou jaderná země, mají náskok, řekl v rozhovoru s HN Patrick Fragman, šéf firmy Westinghouse, která se jako jedna ze tří uchází o stavbu nového bloku dukovanské elektrárny. Dalšími zájemci jsou firmy z Francie a Jižní Koreje. Rozhovor proběhl během Česko-amerického podnikatelského fóra, jež se konalo ve středu v Praze.

HN: Jak vidíte stav tendru v Česku? Byl nějak ovlivněn válkou na Ukrajině?

Začal bych tím, že současná válka na Ukrajině právě posiluje opodstatněnost jaderné energetiky jako jedné z klíčových možností pro energetiku do budoucna. Je to tedy nejen způsob, jak získat cenově dostupnou a čistou elektřinu, ale také způsob, jak posílit energetickou bezpečnost. A tak rozhodnutí české vlády pokračovat v jaderném programu je z tohoto pohledu rozhodně rozumné.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.