Ruská armáda po týdnu opět ostřelovala Kyjev i další ukrajinská města. Znovu přitom byla cílem zejména energetická infrastruktura. Stovky obcí zůstaly na několik hodin bez elektřiny. Podle zveřejněných záběrů útočily znovu íránské drony Šáhid-136, kterým Ukrajinci říkají kvůli typickému zvuku dvoutaktního spalovacího motoru moped.
Letecký poplach sirény oznámily v ukrajinském hlavním městě v pondělí v 6.23 ráno. Útok sebevražedných dronů trval téměř dvě hodiny a ve městě byla slyšet střelba protiletecké obrany, ale i obyčejných vojáků, kteří se pomalu letící stroje snažili zasáhnout z ručních zbraní.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









