Na českém finančním trhu se rozjíždí další velká insolvenční kauza. Návrh na insolvenci na sebe v úterý podala společnost CEPO Green3, která ještě před týdnem nesla název Fair Credit International. Poskytovatele vysoko úročených půjček vybudovali v roce 2013 někdejší majitelé Fincentra Martin Nejedlý a Petr Stuchlík.

Firma podle svého insolvenčního návrhu dluží celkem 685 milionů korun, z toho 251 milionů je po splatnosti. A k tomuto dni nemá žádné zaměstnance. Sama firma navrhuje řešit svůj úpadek konkurzem.

Petr Stuchlík z firmy vystoupil už před čtyřmi lety kvůli své kandidatuře na pražského primátora, Martin Nejedlý ji oficiálně vlastnil ještě letos v létě. Od června se však v mateřské struktuře, společnosti Concord Financial Holding, začínal angažovat chomutovský podnikatel Jiří Záruba. Ten je nyní jediným členem představenstva CEPO Green3.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.