Milion a dvě stě tisíc korun nabídl pražský hoteliér Petr Bauer dvěma pražským zastupitelům za TOP 09 za to, že zabrání vydání vyhlášky omezující předzahrádky v centru. A také zvednou ruku pro odvolání primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Nová vyhláška ale platí a majitel tří hotelů na pražské Královské cestě dostal tuto středu ojedinělý trest: musí zaplatit 18,75 milionu korun.

Soudce Obvodního soudu pro Prahu 1 Lukáš Svrček neměl o jeho vině pochyb. „Málokdy se podaří zdokumentovat situaci tak jako nyní. Nikdy nechytnete pachatele, který řekne: Tady máte úplatek za to a to,“ konstatoval. Bauer odmítl verdikt komentovat. „Nebudeme se vyjadřovat,“ reagoval za něj obhájce Richard Čičko.

Hoteliér se v březnu 2020 obrátil na zastupitele Jiřího Koubka a zaštiťoval se jménem Jiřího Fremra – blízkého spolupracovníka šéfa pražské TOP 09 Jiřího Pospíšila. Právě on prý doporučil, aby s nimi jednal. „Říkal, že pan Fremr je schopen zajistit hlasy celého zastupitelského klubu, kromě dvou lidí – mě a Radka Vondry,“ uvedl před soudem Koubek.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se