Vypadá to, že nás koaliční vláda bude svými komunikačními přešlapy zásobovat po celé volební období. Pokaždé když ministři pustí do světa nějaký nesmysl, zapřísahají se, že příště už budou s veřejností mluvit lépe. A jak všichni vidíme, výsledkem je ještě větší průšvih. Veletoče kolem daně z nadměrných zisků znejišťují trhy. Výroky ministra školství vytáčejí do běla učitele i ředitele škol. Slibovaná strategická komunikace pořád spíš není, než je. A když jsou členové vlády v úzkých, tradičně všechno hodí na novináře.

Média určitě nejsou svatá, ale svalovat na ně všechnu odpovědnost za zmatky není fér. Jak věděl už seriálový státní tajemník sir Humphrey, nemůžete nechat ministry, aby jen tak opouštěli kanceláře a toulali se po úřadu. Mohli by narazit na mikrofony.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.