Jako by se Němci nepoučili z nedávného zvyšování ruského vlivu v zemi a závislosti na ruském plynu. Nyní si chtějí na své hřiště pustit jiný autoritářský režim. Přesněji čínské firmy. Spolková vláda plánuje povolit převzetí dortmundské výrobny čipů firmy Elmos konkurenčním Siloxem se sídlem ve Švédsku. Ač se kupec jeví jako evropský, ve skutečnosti je stoprocentní dceřinou společností čínské skupiny Sai Microelectronics.
V uplynulých dnech jde přitom už o druhou zprávu o vzrůstajícím čínském vlivu v Německu. Tamní média nedávno informovala, že německá vláda nejspíš umožní čínské státní rejdařské společnosti Cosco převzít podíl v rušném a pro evropský trh klíčovém hamburském přístavu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









