Jedu na světovou klimatickou konferenci do egyptského Šarm aš-Šajchu, myslel jsem si ještě před pár dny. Přijal jsem pozvání Úřadu vlády. Letět bych měl vládním speciálem společně s českou delegací v čele s premiérem Petrem Fialou (ODS). Ten na nejjižnější cíp Sinajského poloostrova míří na první dva dny konference, kdy se tam sjíždí světoví vůdci. Pro Česko je letošní konference obzvláště důležitá, protože na ní bude v rámci evropského předsednictví zastupovat celou EU.

Dopravu mám zajištěnou. Vízum také. Zbývalo sehnat si ubytování. Tři týdny před začátkem konference, kdy bylo ještě zhruba 30 procent ubytovacích kapacit volných, jsem sehnal hotel za přijatelných 97 dolarů za noc. Hned jsem jej rezervoval. V turistickém letovisku, kde ceny ubytování během konference vystřelily i více než čtyřnásobně, to byl takřka zázrak. Hostit
má více než 30 tisíc delegátů z celého světa.

Má radost ale netrvala dlouho. Hotel se brzy ozval a požádal mě, abych rezervaci zrušil, protože je za neodpovídající cenu. „Na základě požadavků egyptského ministerstva by tato cena měla být 436 dolarů,“ oznámil mi recepční. Dodal, že mi jako benefit nabízí snídani do postele. Asi aby mě zvýšení ceny tak moc nebolelo.

Následně ale doplnil zajímavější informaci. „Ovšem pokud cestujete jen na dovolenou, zůstává vaše cena v původní výši.“ Přešel jsem to mlčením. Hotel mi rezervaci nakonec sám zrušil.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se