Nejvíce se sice obliba doktorů projevuje u komunálních voleb, ty senátní ale titul MUDr. ovlivňuje také. V horní komoře parlamentu je letos tolik lékařů, že už se ani nevejdou do zdravotního výboru, a musí tak „zakotvit“ v jiném a méně atraktivním, třeba v tom sociálním.
Například lékař Marek Slabý (za Spolu) pracuje více než 30 let v jihočeské záchranné službě. Nejprve jako lékař, později jako ředitel. A od září je z něj také nový senátor. Ve volbách za sebou nechal osm dalších zájemců o Senát a nyní se tak připravuje na svou novou roli.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









