Nejvíce se sice obliba doktorů projevuje u komunálních voleb, ty senátní ale titul MUDr. ovlivňuje také. V horní komoře parlamentu je letos tolik lékařů, že už se ani nevejdou do zdravotního výboru, a musí tak „zakotvit“ v jiném a méně atraktivním, třeba v tom sociálním. 

Například lékař Marek Slabý (za Spolu) pracuje více než 30 let v jihočeské záchranné službě. Nejprve jako lékař, později jako ředitel. A od září je z něj také nový senátor. Ve volbách za sebou nechal osm dalších zájemců o Senát a nyní se tak připravuje na svou novou roli.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se