Dramatických hlasování o svém novém politickém vedení zažila Praha v minulosti už několik. Například první schůzi magistrátních zastupitelů v roce 2010 zablokovali demonstranti. Přišel tehdy i exprezident Václav Havel, jemuž se nelíbila domluvená koalice ODS a ČSSD. Vždy však bylo předem jasné, kdo z jednání odejde jako primátor. Letos je ale situace v metropoli jiná.
Piráti i vítězná koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) se ani za více než měsíc nedokázali dohodnout na vládní spolupráci. Před čtvrtečním ustavujícím jednáním zastupitelstva tak není jasné, zda si funkci v čele města ještě aspoň několik týdnů podrží Zdeněk Hřib (Piráti), nebo jej nahradí jednička Bohuslav Svoboda z ODS.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










