Kryptoměnami minulý týden otřásl pád čtvrté největší burzy na trhu. Zkrachovala společnost FTX, za kterou stála byznysová superstar a tehdy nejbohatší člověk pod 30 let Sam Bankman-Fried. O peníze by mohl přijít až milion uživatelů, v účetnictví firmy prý chybí zhruba osm miliard dolarů, tedy téměř 190 miliard korun. Svět virtuálních měn z toho ale vyjde odolnější, uvádí v rozhovoru pro HN Martin Bruncko, výkonný šéf pro Evropu ve společnosti Binance, největší světové kryptoměnové burze. Následkem pádu FTX oslabily všechny virtuální měny, včetně bitcoinu, a na trhu nyní panuje nejistota. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze