Kryptoměnami minulý týden otřásl pád čtvrté největší burzy na trhu. Zkrachovala společnost FTX, za kterou stála byznysová superstar a tehdy nejbohatší člověk pod 30 let Sam Bankman-Fried. O peníze by mohl přijít až milion uživatelů, v účetnictví firmy prý chybí zhruba osm miliard dolarů, tedy téměř 190 miliard korun. Svět virtuálních měn z toho ale vyjde odolnější, uvádí v rozhovoru pro HN Martin Bruncko, výkonný šéf pro Evropu ve společnosti Binance, největší světové kryptoměnové burze. Následkem pádu FTX oslabily všechny virtuální měny, včetně bitcoinu, a na trhu nyní panuje nejistota.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










