Britský nejvyšší soud vystavil stopku skotské vládě. Rozhodl, že nemůže uspořádat referendum o nezávislosti zhruba 5,5milionového Skotska, aniž by získala souhlas britské vlády. Rozhodnutí nebylo překvapivé, už dříve se zástupci skotské vlády nechali slyšet, že mají asi 20procentní šanci na úspěch. „Skotský parlament nemá pravomoc vydat zákon o referendu ohledně skotské nezávislosti,“ řekl předseda nejvyššího soudu Robert Reed s tím, že soud rozhodl jednomyslně.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se