Britský nejvyšší soud vystavil stopku skotské vládě. Rozhodl, že nemůže uspořádat referendum o nezávislosti zhruba 5,5milionového Skotska, aniž by získala souhlas britské vlády. Rozhodnutí nebylo překvapivé, už dříve se zástupci skotské vlády nechali slyšet, že mají asi 20procentní šanci na úspěch. „Skotský parlament nemá pravomoc vydat zákon o referendu ohledně skotské nezávislosti,“ řekl předseda nejvyššího soudu Robert Reed s tím, že soud rozhodl jednomyslně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









