Polský prezident Andrzej Duda a vicepremiér a ministr obrany Mariusz Blaszczak v přístavu v Gdyni v úterý oficiálně uvítají první várku jihokorejských tanků K2 a samohybných houfnic K9. Až do nich polští technici namontují polské radiostanice a software, začnou s nimi vojáci cvičit, protože jihokorejská obrněná technika se v příštích letech stane páteří polské obrany. Tisícovku tanků a více než šest stovek houfnic má doplnit ještě 48 letadel FA-50 a 218 jihokorejských raketometů K239.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









