Nejen pražskou, ale i celostátní politikou v červnu otřáslo zatčení náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN). Je obviněn z toho, že se skupinou dalších dvanácti lidí manipuloval se zakázkami dopravního podniku hlavního města. Opozice – kterou v metropoli tvořily ODS a ANO – sice z kauzy nazvané Dozimetr udělala téma předvolební komunální kampaně, co se ale dělo v největší městské firmě a jak velká škoda jí měla vzniknout, není stále jasné.

Vnitřní audity, které si dopravní podnik ihned po vypuknutí kauzy zadal, nic neodhalily. A neuspěl ani se snahou připojit se k trestnímu řízení jako poškozený, díky čemuž by se dostal k více informacím o vyšetřování. „Policie odpověděla, že neví o tom, že by nám byla způsobena škoda,“ říká náměstek pražského primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě), jenž sedí i v čele dozorčí rady podniku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.