Na televizních záběrech to vypadalo jako loučení. Prezident Miloš Zeman zamával na obrazovku, ze které mu zase zamával čínský prezident Si Ťin-pching. V pondělí spolu obě hlavy státu strávily 45 minut ve videohovoru, který se podle českého tiskového prohlášení týkal vztahů obou zemí a aktuální mezinárodní situace a také investice firmy Home Credit ze skupiny PPF.

Miloš Zeman se už nepochybně loučí s velkou politikou i svým velkým spojencem z byznysu. Ještě plánoval vyrazit do Bělehradu za tamním proruským vládcem Aleksandarem Vučičem (a otevřít Český dům) a potom povinně zdvořilostně na Slovensko. Jenže rozhovor s čínským prezidentem a šéfem tamní komunistické strany, který si loni zajistil historické třetí období v čele strany a jejž letos parlament potvrdí na třetí období v čele státu, se rozlučkovému turné poněkud vymyká.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.