Dědictví po Ivaně Trumpové, která zemřela loni v červenci ve věku 73 let, půjde jejím dětem, poslednímu exmanželovi, přátelům a charitě. Donald Trump, její někdejší manžel a bývalý prezident Spojených států, podle čerstvě zveřejněné závěti nedostane nic. Majetek rodačky ze Zlína pod jejím dívčím příjmením Zelníčková se skládal zejména z mezinárodního realitního portfolia v hodnotě 34 milionů dolarů (754 milionů korun), ale také jejího psa, šperků nebo drahých kožichů.

Většinu svého jmění odkázala někdejší závodní lyžařka, modelka a podnikatelka svým třem dětem: Donaldu juniorovi, Ivance a Ericovi. Část oblečení připadla americkému Červenému kříži a Armádě spásy.

Nejvíce obdarovanou osobou mimo rodinu je bývalá chůva Dorothy Curryová, která pro Trumpovy pracovala desítky let. Později ji Ivana Trumpová zaměstnala jako svou asistentku. Curryová podle závěti obdržela byt na Floridě, jehož hodnotu realitní společnost Redfin odhaduje na 1,1 milionu dolarů. Dostala do péče také yorkshirského teriéra jménem Tiger Trump.

Závěť, sepsanou v roce 2019, zveřejnil newyorský soud a citoval z ní server Business Insider. Ve své zprávě web uvedl, že dům ve francouzském St. Tropez byl odkázán poslednímu manželovi Trumpové, kterým byl Rossano Rubicondi. Ten ovšem v roce 2021 zemřel.

Chybná adresa v závěti

V závěti se řeší zejména osud bytů v New Yorku, ale z českého pohledu je nejzajímavější jeden odstavec na straně čtyři. V něm je mezi soupisem nemovitostí zaznamenaný i byt ve Zlíně, který mají rovným dílem zdědit děti Donald junior, Ivanka a Eric. Na adrese U Zimního stadionu 4080 je mezi vlastníky jednotek v nenápadném pětipatrovém paneláku vedená šestadevadesátiletá matka Trumpové Marie Zelníčková.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se