Vážení binanciáři, dovolujeme si vám oznámit... Dopis jedné z největších kryptoburz na světě Binance jejím uživatelům sdělil, že burza nebude moci od prvního února dělat bankovní převody uživatelům účtů vedených v amerických dolarech, pokud chtějí prostřednictvím platebního systému SWIFT nakoupit nebo prodat kryptoměny za méně než sto tisíc dolarů. Podle odhadů je pod tímto limitem drtivá většina uživatelů kryptoburzy, statisíce zákazníků se tak nemusí dostat ke svým investicím.

Podle zprávy agentury Bloomberg je dotčeným bankovním partnerem Signature Bank, která stanovila takto vysoký limit transakcí, jelikož chce snížit svoji expozici na trhu digitálních aktiv. Kryptoburza Binance nicméně své uživatele ujistila, že aktivně hledá nového partnera pro platební převody.

Tento krok vzbuzuje dvě základní otázky: za prvé jaký bude mít toto rozhodnutí dopad na cenu kryptoměn? A za druhé do jaké míry je bezpečné spoléhat na jeden platební systém, který fakticky nemá na světě stejně velkou konkurenci?

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.