Takřka paralelně s vyhlášením výsledků druhého kola prezidentských voleb, ve kterých suverénně zvítězil Petr Pavel, začalo kolo třetí: Souboj o interpretaci a důsledky pro budoucnost české politiky. A nutno říci, že na rozdíl od samotného výsledku, který znamená nejtvrdší porážku Andreje Babiše v jeho politické kariéře, souboj o budoucnost našeho státu jednoznačného vítěze nemá.

Předseda pětikoaliční vlády Petr Fiala okamžitě po konci volebního klání vystartoval s tvrzením, že jde o začátek konce Babišovy éry v české politice. Může samozřejmě mít pravdu, protože minulost ukázala, že analýzy a instinkt Fialy, kterému třeba málokdo věřil, že se premiérem může stát, jsou často kvalitnější než interpretace většiny politických komentátorů. Ovšem Fialův optimismus je potřeba tentokrát opravdu brzdit.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.