V době pandemie stáli „v první linii“ a pendlovali mezi prázdnými restauracemi a lidmi v karanténách, dnes stojí v ulicích a stávkují. Rozvážková společnost Wolt změnila systém odměňování svých kurýrů, a jejich honoráře tak klesly o zhruba 20 procent. Poslíčci v charakteristických modrých bundách s bílým logem Woltu proto vyhlásili stávku. Ve středu dopoledne se jich zhruba stovka sešla v Praze na Václavském náměstí a až do odvolání odmítají přijímat objednávky. Jde přitom o vůbec první stávku kurýrů v Česku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










