Zaspali jsme. Asi tak lze hodnotit čtvrteční smršť zvyšování úrokových sazeb centrálními bankami USA, Velké Británie či Evropskou centrální bankou. Jejich představitelé shodně (i když s trochu rozdílnou intenzitou) varovali před inflací a upozornili trhy, že hodlají v růstu úroků pokračovat i na dalších měnových zasedáních. Inflace sice díky levnějším surovinám přibrzdila, nebo dokonce klesá, stále je ale nepříjemně vysoko nad cílem centrálních bankéřů. A jen další zdražování peněz ji pomůže zahnat k dvouprocentní hranici, která je v prostředí centrálních bankéřů považována za ideál.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









