Až za čtyři týdny odejde Miloš Zeman z Pražského hradu a usídlí se ve svém „bungalovu“, bude mít oproti obyčejným smrtelníkům navíc k dispozici ochranku, auto s řidičem, k tomu ještě náhradu, z níž má platit asistenta a pronájem kanceláře. A také doživotní rentu. Její výše je – kdo o tom nic netuší, měl by se něčeho podržet – padesát tisíc korun.

Bývalá hlava státu tak dubnem počínaje pro svou potřebu dostane na účet částku, která byla zjevně nedostatečná už na začátku roku 2004, kdy byl zákon o zabezpečení prezidenta republiky po skončení funkce přijat. A to tehdy průměrná měsíční mzda teprve dorostla do výše 16 tisíc korun, přičemž nyní přesahuje 40 tisíc. Inflace, která stále není pod kontrolou, bude kupní sílu renty rychle snižovat, a tak je náprava stavu vysloveně urgentní.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.