Nejhorší scénář se nenaplnil, inflace se k dvaceti procentům nedostala. Podle statistického úřadu jsou v Česku ceny vyšší „jen“ o 17,5 procenta než loni. Jako od podzimu pokaždé je ale obraz zamlžen tím, jak stát ovlivňuje ceny energií. To nejhorší má snad už Česko za sebou, ovšem ztráty jsou značné. A oběťmi jsou hlavně ti nejslabší.

Dobrou zprávou je, že inflace negativně nepřekvapila ani v měsíci, kdy se tradičně odehrává nejsilnější přeceňování z celého roku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se