Do nemocnice přijdou třeba jen kvůli banálnímu zákroku, jenže pak tam lidé stráví i několik týdnů bojem s takzvanou nemocniční infekcí. Takovou se ročně v Česku nakazí až 150 tisíc pacientů, několik tisíc na následky zemře. I když zdravotnická zařízení investují nemalé peníze do vzdělávání personálu, aby nákazám předcházela, stále je co zlepšovat. Některá z nich tak vsadila na umělou inteligenci, která na riziko včas upozorní. A hlásí, že počty infekcí skutečně klesají.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








