Za druhé světové války sloužil Pavel Bureš jako mechanik u kanadského letectva. V roce 1942 zemřel při havárii jednoho z letounů. Jméno československého emigranta následně upadlo v zapomnění, o 80 let později však zaměstnalo české úředníky. Ti zjistili, že Bureš byl v rodném Rohatci spolumajitelem zemědělského pozemku. V katastru nemovitostí však jeho jméno chybělo. Češi proto kontaktovali kanadské úřady a nyní půjde nemovitost do dědického řízení.

Podobných nesrovnalostí jsou v úředních záznamech statisíce. Řada lidí tak netuší, že vlastní pole, pozemky nebo například garáže. Pokud se o ně nepřihlásí do konce roku, propadnou tyto nemovitosti státu. Co mohou případní vlastníci dělat, aby tomu předešli?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.