Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) zpracovává pro ministerstvo zdravotnictví a ministerstvo práce a sociálních věcí analýzu k tomu, zda lidé zneužívají sociální dávky a nemocenskou. Uvedl to ministr zdravotnictví Vlastimil Válek a dodal, že pokud se zneužívání, o kterém prý mluví zaměstnavatelé, potvrdí, potom vymyslí, co dál. Se zdravotnictvím i neschopenkou.
Zneužívání dávek je mantrou pravice stejně, jako je neplacení daní oblíbeným tématem levice. Obojí se vynoří vždy, když je potřeba. Hoří rozpočet, je třeba vykázat akci, přesvědčit voliče, že vláda něco dělá.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






