Roky 2030 či 2033 v současnosti nejčastěji zaznívají jako termíny pro konec uhelné energetiky v Česku. Podle šéfa strategie poradenské společnosti EGÚ Brno Michala Macenauera je zcela nereálné, aby se do té doby podařilo výkon „špinavých“ bloků nahradit. Vzhledem k očekávanému posílení propojenosti s okolními zeměmi ovšem nemusí být z bezpečnostního hlediska problém, pokud se Česko stane v elektřině mírně importní zemí. „Problém to nicméně bude ve zmařené příležitosti pro tuzemské výrobce, protože elektřinu bude prostě vyrábět někdo jiný,“ říká pro HN Michal Macenauer.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









