Jejich název vypadá americky, přitom mají sídlo i výrobu ve východočeské vesnici Dolní Dobrouč. Firma USSPA, která vyrábí luxusní vířivky a swim spa, tedy celoroční wellness bazény s protiproudem, zažívá rekordní období. Loni vytáhla obrat na 330 milionů korun a ziskovost, měřeno přes EBITDA, stále drží okolo deseti procent.

USSPA se vyvezla na vlně poptávky, kterou přinesla koronavirová pandemie. Lidé, omezení opakujícími se lockdowny, investovali do svých domácností. A Kateřina Kadlecová, generální ředitelka a majitelka, připomíná i pozitivní zdravotní a psychologické aspekty. „Dvacet třicet minut ve vyhřáté vodě a cílených masážních proudech vám uvolní tělo, ale také nahodí metabolismus, vypnete hlavu a doopravdy si odpočinete,“ říká energická podnikatelka, která je zástupcem druhé generace v rodinné firmě.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.