Metropole, kde je vše potřebné v dosahu pěšky do 15 minut. Takový byl cíl starostky Paříže Anne Hidalgové během předvolební kampaně před třemi lety. Socialistka tak po výhře ve volbách začala bojovat i s nekonečnými zácpami, které jsou v Evropě horší jen v Londýně. Současný krok ale jde zdánlivě proti této strategii. Na neděli svolala referendum, kde budou Pařížané rozhodovat o osudu sdílených elektrických koloběžek, které zde provozují Lime, Dott a Tier. Důvodem je hlavně jejich nebezpečnost. Loni kvůli nim zemřeli v Paříži tři lidé a 317 se jich zranilo. V Česku už sdílené koloběžky zakázala Ostrava, ve světě například Kodaň, Barcelona či Montreal.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









