S postupujícím rokem stále více drobných investorů, ale i laiků řeší, jak si zafixovat současné stále ještě poměrně vysoké úrokové sazby. Vývoj na finančních trzích naznačuje, že současné úroky na spořicích účtech už tu dlouho nebudou. A jakmile se očekávání investorů naplní a centrální banka začne sazby snižovat, reakce komerčních bankovních domů bude okamžitá. Hospodářské noviny proto připravily podrobný přehled, jak se připravit.

O blížící se změně vypovídají už některé letošní kroky bank zaměřených na spořicí účty nebo termínované vklady. U spořicích účtů jsou změny dosud spíše kosmetické a týkají se objemů nebo dalších podmínek, za nichž lze dosáhnout slibované sazby. U termínovaných vkladů už ale některé banky sáhly dokonce ke snížení úroků. V posledních dvou měsících k tomu přikročily například J&T Banka, Max Banka nebo Banka Creditas.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze