Bulharský antimonopolní úřad bude rozhodovat souboj velkých investičních skupin –tuzemské PPF a telekomunikační United Group (UG), kterou kontroluje britský kolos BC Partners. Skupina PPF vlastní v Bulharsku mobilního operátora Yettel Bulgaria, který napadl transakci mezi poskytovatelem placené televize a rychlého připojení k internetu – společností Bulsatcom – a United Group. 

UG má přes svou firmu Slovenia Broadband koupit od Bulsatcomu jeho klíčovou infrastrukturu: optické sítě a stanice pro přenos mobilního signálu. Problém je však v tom, že United Group zároveň vlastní bulharského mobilního operátora Vivacom. Skupina PPF se proto obává dopadů na trh a tím i na svůj byznys a u antimonopolního úřadu požaduje zrušení transakce.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.