Ještě loni v létě na tom byla ostravská huť Liberty dobře. Těžila z rekordních cen oceli a zažila nejlepší období od roku 2019, kdy ji koupil indický majitel Sandžív Gupta. Symbolicky právě v době, kdy se začal trh obracet k horšímu, odstavila huť v červenci 2022 jednu ze svých dvou vysokých pecí k pravidelné údržbě a modernizaci. Ani po devíti měsících ji znovu nenastartovala, což automaticky vede k provozní ztrátě. Firmě nenahrává ani fakt, že ceny uhlí, železné rudy a šrotu zůstávají stále vysoké.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










