Téměř o třetinu vyšší příjmy z jízdenek pomohly loni dostat České dráhy do zisku před zdaněním. Toho dosáhly naposledy v roce 2019, tedy v posledním předcovidovém roce. Během dvou covidových let měla dopravní skupina plně vlastněná státem ztrátu přes šest miliard korun. Loňský rok hospodařila s hrubým ziskem 396 milionů korun. Oproti roku 2021 jde o zlepšení o dvě miliardy.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









