Velcí dodavatelé až na výjimky drží ceny pro nové zákazníky mírně pod vládou stanovenými stropy. Ty v branži mnozí stále častěji nazývají podlahou. Tržní ceny energií letos nebyly nad limitem ani jediný den. V průměru se na denním trhu obchodovalo s elektřinou zhruba za 2800 korun za megawatthodinu oproti stropu ve výši 5000 korun (obě sumy bez DPH). U plynu pak za 1250 korun proti 2500 korunám, které stanovila vládní hranice.

A přesto se převážně u menších dodavatelů objevují některé zajímavé nabídky, které mohou strnulý trh opět rozhýbat a odběratelům výrazně snížit účty za energie. „Největší chyba je nedělat nic a čekat, s čím přijde stávající dodavatel,“ říká nezávislý energetický analytik Jan Béreš, který donedávna působil v portálu Ušetřeno.cz. Podle něj je právě nyní vhodná doba dodavatele změnit. Ne vždy však stačí porovnat oficiální ceníky zveřejněné na webových stránkách.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.