Na světovém realitním trhu stoupá napětí. To se ještě zvýšilo poslední dubnovou neděli, kdy USA zažily největší bankovní krach od finanční krize 2008. Americké úřady převzaly First Republic Bank a obratem ji prodaly kolosu JPMorgan Chase & Co. V březnu tomu předcházel kolaps Silicon Valley Bank a Signature Bank. Šlo o druhý a třetí největší bankovní pád od zmíněného roku 2008, kdy zkrachoval finanční dům Washington Mutual.

Tři letos padlé banky spravovaly majetek v hodnotě 532 miliard dolarů. Další krize důvěry a problémy se objeví v komerčních realitách, zejména u kanceláří, shodují se experti. „V určitých částech komerčních nemovitostí dojde k masakru,“ varoval například Josh Friedman, spoluzakladatel alternativního správce majetku Canyon Partners. Uvedl to na konferenci, kterou pro byznysmeny z celého světa pořádal respektovaný think-tank Milken Institute.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze