Největší díl vládních úsporných opatření zaplatí zaměstnanci. Naopak současní senioři a živnostníci s vyššími příjmy velké změny ve své peněžence nepocítí. Podle hlavního ekonoma společnosti Deloitte Davida Marka přitom měl kabinet potřebné miliardy na dosah a zbytečně je zahodil. „Tím, že vláda zvolila nižší sazbu DPH 12 procent, tak  zbytečně z rozpočtu ubrala několik miliard, které pak horko těžko honí dalšími dvaceti až třiceti opatřeními,“ popisuje Marek, který je zároveň členem Národní ekonomické rady vlády. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se