Starostové měst a obcí se chystají přimět vládu, aby ze svého konsolidačního balíčku na záchranu veřejných financí vypustila zvýšení daně z nemovitosti. Nelíbí se jim, že by to ve většině obcí znamenalo zdvojnásobení poplatku. Stát si chce vybranou částku navíc ponechat, městům by zůstalo jen to, co vybírala doposud.

Starostové chtějí apelovat nejen na ministra financí Zbyňka Stanjuru (ODS), který balíček záchranných opatření ve čtvrtek představil. „Čeká nás sněm Svazu měst a obcí, přijede prezident i premiér a někteří ministři. Budeme se snažit je přesvědčit o nesprávnosti chystaného kroku. Mrzí nás, že nepřijede i ministr financí, aby slyšel zpětnou vazbu starostů a vysvětlil své kroky,“ uvedl pro HN předseda Svazu měst a obcí a zároveň starosta Kyjova František Lukl.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.