Francouzská státní energetická firma EDF není v jednoduché situaci. Odstávky jejích reaktorů komplikovaly během uplynulé zimy dodávky elektřiny v celé Evropě, prodlužuje se a prodražuje stavba nových projektů a do toho dostala od prezidenta za úkol připravit stavbu až čtrnácti nových jaderných bloků doma a zároveň se dokončuje její úplné převzetí státem. A navíc, firma se také uchází o stavbu pátého bloku v českých Dukovanech.

V této situaci do jejího čela nastoupil loni v listopadu manažer Luc Rémont, který se nedávno přijel, jak sám řekl v exkluzivním rozhovoru pro HN, „představit“ do Prahy. Jednal tu jak se zástupci vlády, tak desítek firem, s nimiž už EDF spolupracuje nebo zatím jen počítá pro případ, že by tendr vyhrála.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.