Před šesti lety byla vysoutěžena výstavba nové multifunkční haly Kongresového centra Praha (KCP), teď se zdá, že by se v nejbližších měsících konečně mohlo začít stavět. Zahájení projektu zhruba za 1,3 miliardy korun v tuto chvíli brzdí už jen jediná věc: nutnost dohody mezi dvěma vlastníky známé budovy na pražském Vyšehradě, kterou zejména starší ročníky znají pod názvem „Pakul“ (z dřívějšího názvu Palác kultury).

Jedinými akcionáři společnosti, která pražské kongresové centrum spravuje, je s 54procentním podílem stát zastoupený ministerstvem financí (MF) a zbylým podílem pražský magistrát. Aby došlo k zahájení projektu, musí k tomu dát oba vlastníci souhlas. MF ovšem svoje „razítko“ podmiňuje dvěma věcmi. První z nich je, že zbývající peníze, které na dostavbu musí akcionáři poskytnout, půjdou pouze z kasy pražského magistrátu. A také příslib zástupců hlavního města, že státní majetkový podíl od MF odkoupí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.