Před rokem a půl – symbolicky v předvečer sametové revoluce – podepsalo dvaatřicet podnikatelů a topmanažerů výzvu ke druhé transformaci ekonomiky země. Iniciativu za lepší ekonomiku, za lepší podmínky k podnikání, prostě za lepší byznys nazvanou „Druhá ekonomická transformace“ zveřejnili dvaatřicet let po revoluci. Od té doby se jejich řady ještě rozrostly, ale také veřejnou aktivitu přehlušila válečná vřava na Ukrajině a s ní spojená energetická krize. Letos ji však signatáři chtějí dále opět ve velkém nastínit a zároveň vše více formalizují přes založený spolek.

„Důvodem je, aby se mohly akumulovat prostředky. Chceme vytvořit finanční základnu a transparentní strukturu řízení, abychom zesílili dopad našich aktivit, ať už prostřednictvím našich členů či expertních organizací, asociací a neziskovek,“ říká v rozhovoru pro HN jeden z hlavních motorů celé iniciativy Martin Vohánka, který je majitelem platební společnosti W.A.G. payment solutions. Ta je kotovaná na burze v Londýně a pod značkou Eurowag nabízí mobilní řešení dopravcům po celé Evropě.

Jednu z nejprestižnějších ekonomických konferencí letošního roku s názvem reVize Česka, kde byl hostem i právě Vohánka, jsme pro vás sledovali online.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se
reVize Česka 2024

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze