Úřady mají už nyní problém zvládat svoji práci a plošné škrty to ještě zhorší. Tak komentuje ekonom Filip Pertold z institutu CERGE-EI nejnovější návrh Zbyňka Stanjury (ODS). Ministr financí chystá pro příští rok další úspory nad rámec již představeného konsolidačního balíčku. Mezi nimi je například snížení tarifních platů zaměstnanců ve veřejné správě o pět procent nebo desetiprocentní škrty ve výdajích na výzkum, vývoj a inovace. Podle Pertolda ministerstvo nezvolilo vhodnou cestu. Raději by dohlédl na efektivnější vydávání peněz. Podobně by tomu mělo být i ve zdravotnictví.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






