Česko-slovenská investiční skupina Penta má velké plány na slovenském bankovním trhu se svou Prima bankou. V závěru května na prezentaci výsledků skupiny pro klienty Privatbanky oznámil partner Penty Václav Jirků, že skupina chce uskutečnit akvizici na slovenském trhu, která by ji dostala mezi největší hráče na trhu. HN to řekl zdroj, který byl na prezentaci  přítomný. Privatbanka v rámci Penty spravuje peníze bohatým klientům.

„Dlouhodobě deklarujeme zájem aktivně se podílet na možné konsolidaci slovenského bankovního trhu, a to i prostřednictvím akvizic,“ uvádí mluvčí Penty Martin Danko. Záměrem je podle něj dostat se mezi čtyři největší bankovní domy na trhu. Jirků ale zmínil i možnost prodeje Prima banky. „V současnosti s nikým o prodeji nejednáme ani v náznacích,“ zdůrazňuje Danko.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.