Víte, proč v Brně stále nemají metro? Protože když Brňáci vidí, jak se Pražáci zoufale mordují s trasou D, tak si racionálně řekli, že se na to můžou vybodnout, aby nevypadali trapně jako oni. Uznávám, není to nejlepší vtip. Ale aspoň umožňuje ukázat, jak zoufale, ba dekadentně to v Česku vedeme s dopravní infrastrukturou. Všichni uznávají, že nové stavby byly potřeba nejpozději před několika dekádami, a stejně všichni nakonec akceptují stav, že se nestaví a vše se táhne donekonečna.

Krásný důkaz sledujeme právě teď. Už už to vypadalo, že se zruší pravidlo, kdy je v jakémkoli momentu podle politiků jisté, že trasa metra D z Pankráce do Písnice bude hotova „za osm let“, což je konstanta, která platí už zhruba dvacet let. A že se tedy skutečně stavba dá do pohybu tak, aby dopravní mapa Prahy už konečně přestala připomínat parodii na moderní velkoměsto.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.