Přes sedm tisíc českých řidičů definitivně prohrálo spor s koncernem Volkswagen. Ve společné žalobě po něm požadovali více než miliardové odškodné za to, že firma podvodným softwarem zkreslovala množství emisí z naftových motorů. Zamítavý verdikt Okresního soudu v Mladé Boleslavi v kauze, která se vžila pod pojmem Dieselgate, tuto středu potvrdil odvolací Krajský soud v Praze. Podstatou sporu se přitom vůbec nezabýval. Došel totiž k tomu, že tuzemský právní řád podobný typ žalob zatím neumožňuje.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




