Již je to měsíc, kdy mají banky v Česku o něco více rozvázané ruce při poskytování hypotečních úvěrů. Právě od začátku července totiž Česká národní banka zrušila povinnost dodržovat ukazatel DSTI. Ten stanovoval, kolik mohou měsíční splátky dluhů žadatelů ukousnout z jejich měsíčních příjmů. Finanční domy i zprostředkovatelé hypoték tento krok uvítali ve víře, že se dosud zamrzlý trh podaří alespoň trochu rozhýbat. Většina velkých bank ukazatel stále uplatňuje, byť v mírnější podobě, jedna jej zrušila. Která z nich rozvolnila pravidla ze všech nejvíce? HN přinášejí přehled nových úvěrových pravidel největších poskytovatelů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze