Pro Josefa Štěpa, chovatele ovcí z Podkrkonoší, to byl zážitek, který ještě bude muset vyprávět mnohokrát. Letos 9. dubna navečer k jeho malému výběhu v Arnultovicích (část obce Rudník) tiše přikráčeli dva vlci. „Musel jsem jedno malé jehně krmit z lahve, protože přišlo o matku, a když už jsem se chystal odjet, tak se otočím a vidím u smrku, asi 60 metrů ode mě, vlka,“ vypráví muž, který poté prokázal značnou odvahu. Neschoval se, ale snažil se šelmu zahnat. „Šel jsem k vlkovi, křičel na něho a mával, ať zmizí. Jenže jemu se moc nechtělo, váhal, vracel se,“ vzpomíná.

Když zvíře konečně zmizelo v blízkém lese, Štěp se s úlevou otočil. Ihned však za sebou viděl druhou šelmu. „Další vlk. A jen tři čtyři kroky ode mě. Lekl jsem se, zařval, sáhl po jehněti, které stále šlo za mnou, vzal ho do náruče a křičel jsem na něho dál, ať vypadne.“ Byly to dlouhé desítky vteřin plných napětí, ale i druhého vlka se nakonec podařilo zapudit s pomocí vidlí opřených poblíž.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.